فهرست بستن فهرست

طراحی و نقش حنا

حنا یکی از رنگ های طبیعی به حساب می آید که از قدیم الایام خانم ها برای رنگ کردن مو و همچنین ناخن های دست و پاز از آن استفاده می کردند. حنا هیچ ضرری برای پوست و مو نداشته و بلکه باعث خاصیت نرمی با خود به همراه دارد. یکی از علائق امروزه بانوان، طراحی ناخن بر روی پوست است که در سالن آرایش عروس ستاره با استفاده از تجهیزات کامل و همچنین مدل های به روز، نقش نگاری حنا بر روی پوست هم انجام می شود.

همان گونه که گفتیم حنا رنگی است که همه جا در دسترس بوده و استفاده از آن راحت است اما اگر قرار است از این رنگ طبیعی برای طراحی پوست خود استفاده کنید توصیه می کنیم نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

۱-   زمانی که طراحی حنا انجام شد شما باید بدانید که چه مدت باید حنا را بر روی پوست قرار دهید تا رنگ زیبای خود را نشان دهد. بهترین بازه زمانی برای این منظور، بین ۸-۶ ساعت است.

۲-   بعد از مدت زمان مذکر، جهت حذف حنا توجه داشته باشید که در ابتدا نباید به سراغ شستن با آب بروید چون رنگ حنا در حال شستن به قسمت های دیگر پوست هم می رود. بلکه ابتدا حنای خشک شده را بتراشید و سپس بدن خود را بشویید.

۳-   یکی از مشکلاتی که اغلب خانم ها با آن مواجه هستند این است که در طراحی ناخن همه قسمت ها به یک اندازه رنگ نمی شوند. برخی قسمت ها بیشتر و برخی دیگر کمتر. اما چگونه می توان خاصیت رنگ دهی حنا را بیشتر و یکنواخت نمود؟ تجربیات نشان داده است که اگر حنا را با لیمو شکر مخلوط کرده و بر روی پوست قرار دهید نه تنها رنگ حنا بهتر می شود بلکه ماندگاری آن طولانی مدت خواهد شد.

۴-   اگر مدل های مربوط به  طراحی حنا را مشاهده کنید متوجه می شوید که برخی از آن ها رنگ تیره دارند. صرف نظر از نوع حنا، دمایی که حنا در آن نگهداری شده است بر روی رنگ تاثیر می گذارد. اگر شما زمانی که حنا را اماده کردید چند ساعت آن را در هوای گرم قرار دهید و همچنین بعد از طراحی روی پوست نیز اتاقتان گرم باشد، رنگ حنا تیره تر خواهد شد.

۵-   در مدت زمانی که حنا بر روی دستتان قرار دارد حتما سعی کنید حنا مرطوب نگه داشته شود چون هر چه رطوبت آن بیشتر باشد، رنگ آن زیباتر خواهد شد.

دیدگاه ها بسته شده است.

آرایش عروس ستاره

آرایش عروس ستاره

وقتی به هنر فکر میکنم ؛ به زیبایی می اندیشم