فهرست بستن فهرست

صافی و کراتینه مو

مراقبت از مو اهمیت زیادی دارد شاید بسیاری از افراد لزوم این مسئله را درک نکنند ولی همین افراد زمانی عمق مطلب را درک خواهند کرد که دچار عوارضی همانند خشکی مو، از دست رفتن نرمی و درخشنگی مو و یا حتی ریزش مو شوند. در این زمان باید سریعا به فکر درمان بود که کراتینه مو یکی از روش های درمانی برای موهای خشک و وز وز شده است.

معرفی روش کراتینه مو

موی انسان به طور طبیعی دارای پروتئینی به کراتین است که منجر به صاف، درخشندگی و نرم شدن موها می شود اما در برخی از افراد این پروتئین به مرور زمان از بین می رود به عنوان مثال رنگ کردن دائمی مو، اتو کشیدن زیاد مو، استفاده بیش از حد از سشوار، استفاده از شامپوهای خشک کننده مو و….  از جمله مواردی هستند که بافت لطیف موی شما را از بین برده و بعد مدتی موی سر شما تبدیل به یک حجمی از موهای خشک و در هم تنیده می شود که حتی نمی توانید به راحتی شانه کنید در این زمان است که کراتینه کردن مو لازم خواهد شد. در این روش آرایشگر باید از مواد کراتینه گیاهی یا حیوانی برای صاف و درخشان کردن مو استفاده می کند که کمک می کند مو شما زنده شده و حالت طبیعی خود را به دست بیاورد.

روش کراتینه مو

اما برای استفاده از مواد کراتینه مو باید مهارت داشته باشید که بهترین کار مراجعه به آرایشگاه است زیرا این کار باید با دقت و ظرافت انجام شود. در سالن آرایش عروس ستاره با توجه به نیاز اغلب بانوان به کراتینه مو، آرایشگران در کنار تمام آموزش های خود از مهارت کراتینه مو را نیز برخوردار بوده و تضمین کننده کیفیت اجرای کار خواهند بود. روش صافی یا کراتینه مو به صورت زیر است:

۱-   ابتدا مو با برس مناسب شانه می شود تا همه چسبندگی ها و گره خوردگی های مو باز شود. توجه داشته باشید که قبل از اعمال ماده کراتینه به مو باید مو را به اندازه ای مرطوب نمود.

۲-   سپس با کمک برس مخصوص رنگ مو باید مو را به ماده کراتینه آغشته نمود. این کار باید از نیم سانتیمتر مانده به ریشه مو شروع شود.

۳-   در مرحله بعد باید مو را سشوار کشید به گونه ای که کاملا خشک نشود بلکه کمی رطوبت در بافت مو حس شود.

۴-   در مرحله آخر باید برای این که ماده کراتین به مو جذب شده و تثبیت شود، موها را دسته بندی کرده و هر دسته را اتو کشید. این کار باید به حدی انجام شود که مو حالت ابریشمی به خود بگیرد.

۵-   از بعد از اتمام کار تا مدت ۵ روز نباید موی کراتینه شده را شست. همچنین از بستن مو خودداری کنید زیرا بستن مو در این مدت باعث می شود موی شما همان حالت را به خود بگیرد.

 

دیدگاه ها بسته شده است.

آرایش عروس ستاره

آرایش عروس ستاره

وقتی به هنر فکر میکنم ؛ به زیبایی می اندیشم