فهرست بستن فهرست

کوتاهی مو

کوتاه کردن مو یکی از دلایل مراجعه خانم ها به سالن های زیبایی و آرایشی است. برخی از خانم ها موی بلند را دوست دارند ولی در فصل گرما از موهای خود کلافه شده و تصمیم می گیرند کوتاهی مو را انتخاب کنند. هر چند ممکن است در ابتدا پشیمان شوند اما به هر حال موی کوتاه زیبایی های خاص خود را داشته و از طرفی در فصل گرما بانو احساس خنکی خواهد کرد. در سالن آرایش عروس ستاره مدل های به روز و متنوع برای کوتاهی مو استفاده شده و با توجه به این که  آرایشگران مخصوص این کار بسیار ماهر و با سرعت بالا هستند، بهترین مدل را برای موهای شما اجرا خواهند کرد. ما در آرایشگاه خود بارها با باورهای غلطی در مورد کوتاهی مو از جانب متشریان روبرو شده ایم که به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مقاله به بررسی برخی مطالب در مورد این بخش از زیبایی توضیح دهیم:

۱-    برخی از بانوان گمان می کنند که هر چه مو را بیشتر کوتاه کنند به رشد بهتر مو کمک کرده اند اما لازم است بدانید که رشد مو توسط فولیکول ها کنترل می شود و شما انتهای مو را کوتاه می کنید که تاثیری بر روی فولیکول ندارد.

۲-    کوتاهی مو را با برنامه انجام دهید. برای مثال بانوانی که می دانند زمان مراسم عروسیشان نزدیک است حداقل از ۳ ماه قبل نباید موهای خود را کوتاه کنند زیرا در آرایش عروس موی کوتاه نمای زیبایی ندارد. از طرفی تحقیقات پزشکی نشان داده است که تقریبا هر ۴-۳ ماه انتهای مو دو شاخه شده و به اصطلاح موخوره می گید در نتیجه توصیه ما به کساین که هر ماه موی خود را کوتاه می کنند این است که سعی کنید این بازه را طولانی کنید تا موخوره ها در حین کوتاهی مو از بین بروند.

۳-    تمامی بانوان باید وسایل شخصی برای کوتاهی مو داشته باشند چرا که استفاده از وسایل آرایشگاه شما را در معرف بیماری های پوست و موی مشتریان دیگر قرار خواهد داد. بارها ذکر کرده ایم که حتی برای آرایش عروس هم بهتر است افراد وسایل شخصی خود را به همراه داشته باشند.

۴-    بهتر است موهای شما خشک باشد و بعد برای کوتاه کردن اقدام کنید زیرا در این حالت موقع کوتاهی مو بهتر می توانید میزان مناسب چیدن مو را کنترل کرده و همان لحظه متوجه شوید که بعد از پایان کار موی شما به چه صورت خواهد شد.

۵-    در کوتاهی مو باید مدل موی انتخابی با فرم سر و حالت موهای شما تطابق داشته باشد برای مثال افرادی که موی مجعد دارند نباید موهای خود را زیاد چتری کنند زیرا هر چه مو کوتاه تر شود حالت فنری بیشتری به خود خواهد گرفت.

دیدگاه ها بسته شده است.

آرایش عروس ستاره

آرایش عروس ستاره

وقتی به هنر فکر میکنم ؛ به زیبایی می اندیشم