فهرست بستن فهرست

میکاپ

همه عروسان قبل از این که آرایشگاهی را برای آرایش عروس انتخاب کنند ابتدا تمایل دارند نمونه کار چند سالن زیبایی را از نزدیک ملاحظه کنند تا سبک کاری آن ها را با هم مقایسه کنند. اگر شما نیز از این دست افراد هستید، حتما در میان نمونه آرایش عروس به تفاوت سبک های اجرایی پی برده اید. برخی از افراد به میکاپ چهره و برخی دیگر به گریم علاقمند هستند. در سالن آرایش عروس ستاره هر دو نوع خدمات برای مشتریان ارائه می شود اما با توجه به این که در زمان سوال از مشتری به منظور تعیین سلیقه او متوجه می شویم که اغلب افراد تفاوت میان گریم و میکاپ را نمی دانند، لذا لازم دانستیم در مقاله ای به توضیح این روش آرایشی بپردازیم.

میکاپ چهره

میکاپ از واژه انگلیسی Make up گرفته شده است و به معنی آرایش صورت است. در این روش آرایشگر با کمک مواد آرایشی سعی دارد با کمک مواد آرایشی و رنگ ها عیب های موجود در پوست صورت و اجزای چهره را برطرف نماید. میکاپ دارای مدل های مختلفی است برای مثال در میکاپ عربی، شما شاهد آرایش غلیظ هستید به گونه ای که از سایه های زیاد استفاده شده، مژه ها به صورت غیر طبیعی بزرگ و حجیم می شوند و یا در مورد لب ها شما بزرگی بیش از اندازه لب ها در اثر استفاده از رژ لب را شاهد هستید. لذا میکاپ براساس طرح و مدل های مختلف به کار می رود.

تفاوت میکاپ با گریم

اما برای آرایش عروس برخی افراد به گریم علاقمند هستند. گریم به مد و طرح وابسته نیست بلکه آرایشگر سعی می کنم به کمک روش هایی که خود را نشان نمی دهد، عیب های چهره فرد را برطرف کند. در نتیجه گریم فرد باعث می شود حالت طبیعی چهره حفظ شده و آرایش عروس جلف به نظر نرسد. لذا با توجه به آنچه گفته شد دو تفاوت مهم میان این دو روش وجود دارد:

۱-    یکی از مهمترین تفاوت های میان میکاپ و گریم، در اثر میکاپ چهره فرد به طور عجیب و چشمگیر تغییر می کند در حالی که با گریم کردن هیچ گونه جلب توجهی ایجاد نمی شود در حالی که زیبایی خاصی به چهره القا خواهد شد.

۲-   اساس کار در میکاپ مواد آرایشی است ولی در گریم آرایشگر سعی می کند با سایه روشن چهره فرد را به گونه ای تغییر دهد که در عین حال که آرایش بی رنگ ایجاد شده اما تمامی عیب های چهره پوشانده خواهد شد.

دیدگاه ها بسته شده است.

آرایش عروس ستاره

آرایش عروس ستاره

وقتی به هنر فکر میکنم ؛ به زیبایی می اندیشم