فهرست بستن فهرست

شینیون

آنچه در انتخاب سالن آرایش جهت آرایش عروس اهمیت دارد، زیبایی همزمان آرایش چهره  و مدل مو است. رنگ مو و همچنین مدل بستن ان نیمی از زیبایی چهره را در شب عروسیبه خود اختصاص می دهد لذا شما نباید برای انتخاب آرایشگر تنها به هنر او در آرایش چهره توجه داشت بلکه شینیون مو نباید فراموش گردد.

شاید این سوال برای شما پیش آمده است که ریشه کلمه شینیون از کجاست؟ این کلمه ریشه انگلیسی دارد که کلمه Chignon به معنای موی پرپشت است لذا این اصطلاح در میان آرایشگران به معنی فرم دادن به مو و بستن گیسو با یک مدل بسیار زیباست به گونه ای که همین موهای ساده، شکل جذاب به خود بگیرد. در سالن آرایش عروس ستاره شینیون مو با کمک ابزارها و تجهیزات کامل و همچنین براساس مدل های روز دنیا انجام می شود. لازم به ذکر است که در سالن آرایشی ما شینیون مو تسلط آرایشگرانی انجام می شود که از تخصص کامل در مورد خدمات مرتبط با مو برخوردار هستند.

نکات مهم در مورد شینیون عروس

در شینیون مو از وسایلی همانند سنجاق، اسپری حجم دهنده مو، کش مو و… استفاده می شود لذا نه تنها باعث می شود طرح زیبایی بر روی مو ایجاد شود بلکه منجر به حجیم شدن گیسو هم خواهد شد لذا آرایشگران باید در زمان بستن مو به چد نکته توجه داشته باشند:

۱-    به اندازه موی سر و همچنین اندازه قد فرد توجه شود. برخی از مدل های شینیون نیاز به موی بلند دارند در حالی که موی عروس کوتاه است. از طرفی همان گونه که بیان کردیم شینیون باعث حجیم شدن گیسوها خواهد شد لذا هر چه قد عروس بزرگ باشد باید حجم مو کمتر شود.

۲-   علاوه بر توجه به قد فرد، مدل شینیون انتخابی باید براساس فرم سر، اندازه گردن، سبک آرایش عروس و حتی نوع مراسم انتخاب شود. برای مثال شینیون عروسی با شینیون نامزدی متفاوت است.

۳-   توجه شود که بستن کش مو و سنجاق مو باید به گونه ای استفاده شود که بعد از اتمام شینیون اثری از این وسایل نباشد. از طرفی پایه شینیون باید محکم باشد تا در طول مراسم موهای فرد باز یا شل نشود.

۴-   آرایشگران توجه داشته باشند برای شینیون باید همزمان با بستن هر قسمت از مو، در همان سمت قرار بگیرند تا به خوبی بر روی بستن مو تسلط داشته و نهایتا مدل مورد نظر به خوبی بر روی مو اجرا شود. همچنین قبل از شروع به کار ابتدا مدل مورد نظر را در میزکار خود قرار داده و سپس به فرم سر و موهای فرد با دقت نگاه کنند تا نقطه شروع به کار مشخص شود.

دیدگاه ها بسته شده است.

آرایش عروس ستاره

آرایش عروس ستاره

وقتی به هنر فکر میکنم ؛ به زیبایی می اندیشم